گزارش کتاب «خلأ موقت»

اما اگر بخواهیم به خود داستان بپردازیم، داستان به نظر من کشش لازم را نداشت و با توجه به حجم 750 صفحه‌ای آن ممکن است خواننده در میانه کار از آن خسته و رهایش کند. تنها موتور جلو برنده داستان به نظر من اسم نویسنده و مترجم بود که خواننده با توجه به سابقه آنها منتظر بهبود فضای داستان و هیجانی آن است. اما متاسفانه ناامید میگردد. در واقع اگر این داستان با نامهای دیگری چاپ شده بود، مسلماً فروش بسیار کمتری داشت.
در این میان با توجه به اینکه نویسنده به بی‌بند و باریهای امروزه غرب هم در میان داستانش می‌پرداخته است، کار مترجم و ناشر برای چاپ این کتاب احتمالاً بسیار سخت بوده است و کتاب دچار حذفیات زیادی شده است. با این وجود خواننده کم و زیاد می‌تواند حدس بزند که چه اتفاقاتی در جریان هست.
الظاهر نام جی.کی. رولینگ آنقدر جذاب بوده است که هالییودیها بلافاصله برای تبدیل کتاب به یک مینی سریال قراردادی هم امضاء کرده‌اند و از آنجا که داستان ماجرا نمی‌توانسته مخاطبان قبلی و هری پاتر دوست رولینگ را جذب کند، سعی کردند با افزودن عناصری آشنا، مثل «مایکل گمبون» بازگر نقش «آلبوس دامبلدور» در مجموعه هری پاتر آن را به نوعی مرتبط با داستانهای قبلی نشان بدهند!
در مجموع اگر به خواندن کتابهای تراژدی واقع گرا علاقه مند هستید، این کتاب می‌تواند گزینه خوبی برای خواندن شما باشد. اما اگر جزو طرفدارهای هری پاتر هستید، این کتاب به درد شما نمی‌خورد! به طور ويژه به نظرم کتاب به درد نوجوانان اصلاً نمی‌خورد و مخصوص بزرگسالان است.

نام کتاب: خلأ موقت
نام اصلی: Casual Vacancy
نويسنده: جی.کی. رولینگ J.K Rowling
مترجم: ویدا اسلامیه
ناشر: کتابسرای تندیس
نوبت چاپ: اول تابستان 1393
تعداد صفحه: 752 صفحه
شمارگان: 2000 نسخه
قیمت: 260،000 ريال
شابک: 978-600-182-094-6
بارکد: 9786001820946

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *